Koupili jste ojeté vozidlo? Sjednáním pojistné smlouvy to nekončí. Při uzavření havarijního pojištění ojetého vozidla si pojišťovny potřebují ověřit stav vozidla.

Po podpisu smlouvy je tak havarijní pojištění účinné až po prohlídce vozidla nebo je do provedení prohlídky zvýšena vaše spoluúčast z pojistného plněníPovinnost prohlídky je vždy uvedena v pojistné smlouvě. Přílohou smlouvy jsou podmínky či instrukce pro provedení fotodokumentace nebo prohlídky. 

Pojišťovny přecházejí na bezkontaktní, vzdálené způsoby prohlídky vozidla, aby tak v současné době usnadnily a urychlily dojednání pojištění.

Jaké jsou dnes možnosti bezkontaktní prohlídky vozidla? 

Pojišťovny Allianz a Uniqa přikládají ke smlouvě kupon na prohlídku ve společnosti CEBIA. Máte možnost zvolit realizaci prohlídky bezkontaktním způsobem. V kuponu je uvedený odkaz na stažení aplikace „CEBIA Foto“, která vás provede nafocením vozidla.

Obdobně postupují i pojišťovny Direct, Pillow a Slavia pojišťovna, které v přiložených instrukcích pro fotodokumentaci nabízejí odkaz na stažení aplikace pro nafocení vozidla.

Kooperativa také požaduje zaslání fotografií. Po uzavření smlouvy vám zašle SMS zprávu s odkazem, pomocí kterého nafotíte vozidlo dle pokynů a odešlete fotografie do pojišťovny.

Česká podnikatelská pojišťovna ve smlouvě požaduje prohlídku technikem společnosti Global Expert. Při objednání můžete zvolit videoprohlídku, tedy asistovanou prohlídku vozidla technikem pomocí videohovoru. V domluveném termínu vám technik zavolá a následně zašle SMS zprávu s odkazem, na kterém se s vámi spojí videohovorem a poradí vám, co a jak vyfotit.

Generali Česká pojišťovna i  ČSOB pojišťovna požadují nafocení vozidla a nahrání fotografií na odkaz uvedený v přiložených pokynech pro fotodokumentaci.

Pandemie uspíšila nástup online prohlídek vozidel a za zbytnou nutností osobních návštěv stejně jako i v jiných oborech udělala tečku.