Dle statistik České kanceláře pojistitelů (ČKP) se meziroční nárůst počtu vozidel za posledních 10 let pohybuje mezi 1 až 6 %. Tím se zvyšuje riziko při cestování na komunikacích pro nás pro všechny. Proto je velmi důležité mít sjednané pojištění, které vás ochrání před riziky, protože provoz automobilů přináší určitá nebezpečí. Na jaře 2020 byl zaznamenán pokles škodních událostí vzniklých na silnicích, především nehod způsobených z nebezpečného předjíždění či nepřizpůsobení rychlosti stavu vozovky.

V loňském roce průměrné stáří automobilu poprvé přesáhlo 15 let, do té doby to bylo 14,9 roku. Podle ČKP je v České republice pojištěno přes 8,5 milionu aut, v roce 2020 počet pojištěných vozů vzrostl i přes ekonomické dopady spojené s covidem-19, kdy došlo k omezení výroby i prodeje nových vozidel. V porovnání s předchozími 4 lety se však jedná o nejnižší nárůst sjednaného povinného ručení.

 

Počet pojištěných vozidel v databázi ČKP

Podívejte se na statistiku ČKP za posledních 8 let, kde je vidět vliv koronavirové pandemie. Můžete si všimnout, že i přes ekonomické dopady spojené s omezením výroby a prodeje nových vozidel počet pojištění rostl. I tak ale za rok 2020 přibylo o téměř 100 000 méně pojištěných vozidel oproti roku předchozímu.

I přesto, že koronavirová pandemie snížila nárůst počtu vozidel, stále se na silnicích potýkáme s velkým množstvím řidičů. Je velice důležité chránit sebe i svůj majetek, sjednejte si kvalitní povinné a havarijní pojištění.

V případě dotazů se na nás neváhejte obrátit. 
Váš RESPECT