• Rozhodli jste se prodat auto? Nezapomeňte si ohlídat přepsání nového vlastníka ve VTP.

  Prodáváte svůj automobil a máte radost, že prodej klape jako na drátku. Aby vše dopadlo finálně podle vašich představ, je potřeba si i ohlídat nebo zajistit přepsání nového vlastníka do VTP.

 • Cestovní pojištění pro cesty po ČR

  Rozhodli jste se pro dovolenou v Čechách? Sjednejte si na cestování po tuzemsku kvalitní cestovní pojištění!

 • Změna barvy zelené karty

  S ohledem na změnu směrnice ČKP č. N13/2000/018/67 se s účinností od 1. 7. 2020 mění, resp. upravuje vzhled zelené karty (tj. bílý podklad, černé písmo). 

 • Elektronické vyřazení vozidel z provozu - již je uplatňován standardní režim

  V neděli 17. 5. 2020 v České republice skončil nouzový stav, který byl vyhlášen v polovině března kvůli koronavirové epidemii. 

 • Pojistné krytí léčebných výloh pro spediční a dopravní společnost

  V průběhu celosvětové pandemie zjistila spousta společností, že i když mají sjednané kvalitní cestovní pojištění, nejsou jejich zaměstnanci krytí pro případ nákazy covidem-19. 

 • Přerušení a omezení provozu v souvislosti s nařízením vlády

  Aktuální situace vnesla také řadu otázek a množství dotazů od klientů k problematice týkající se pojištění přerušení či omezení provozu v důsledku nařízení vlády. Kolegové řešili velké množství dotazů, jak nového sjednání rizika, tak řešení likvidace z již uzavřené smlouvy před pandemií. 

 • První antivirové pojištění na českém trhu

  Situace v České republice se pomalu vrací do normálních kolejí. Neměli bychom však zapomínat na varování lékařů o možném příchodu druhé vlny pandemie. A proto vznikl nový, unikátní produkt, který na trhu v současné chvíli nemá obdoby.

 • Dopravní nehoda s neplatnou STK v době pandemie

  Platná technická prohlídka neboli STK je podmínkou pro provoz vozidla na pozemních komunikacích. Technickou prohlídku je nutné standardně absolvovat u nově registrovaného osobního vozidla po 4 letech, poté každé dva roky. 

 • Výzvy zemědělců

  Mohlo by se zdát, že jediným aktuálním problémem planety je koronavirová pandemie, ale opak je pravdou. Možná se na chvíli zapomnělo na vše ostatní, ale s polevující epidemií se do čela zásadních otázek pro stávající i budoucí generace opět dostává jeden z největších globálních problémů, kterým je sucho.

 • COVID – 19 a jeho vliv na pojištění pohledávek

  Nacházíme se dnes ve specifickém prostředí, kdy byla vyhlášena oficiálně pandemie, stejně tak následují vládní nařízení a administrativní zásahy v různém rozsahu po celém světě. To má v ekonomice přímý i nepřímý dopad na velké množství firem a jednotlivců.