Pojišťovací makléřská společnost RESPECT slaví 20 let na trhu. Během této doby se stal RESPECT jedním z nejvýznamnějších pojišťovacích makléřů na českém a slovenském pojistném trhu. Svou dvacetiletou kariéru potvrdil i získáním titulu TOP 5 Makléř roku 2012.

Jaký je příběh RESPECTu? Jak se změnilo za tu dobu postavení pojišťovacího makléře u nás?

Historie značky se datuje od dubna 1993, kdy se spolu poprvé setkali zakladatelé budoucího RESPECTu Ing. Zdeněk Reibl a Ing. Tomáš Urban ještě v tehdejší britské pojišťovací společnosti, ve které oba pracovali na projektech pro farmaceutického klienta. Po úspěšném projektu se rozhodli založit vlastní českou pojišťovací makléřskou společnost, ve které chtěli klást důraz zejména na poskytované služby a zákazníka. Svým přístupem ke klientovi byli a stále jsou nadčasoví. V roce 1993 byli dva a o 20 let později mají tým čítající na 260 odborníků.

„Začátky byly obtížné, počínaje nevyhovujícím technickým vybavením, přes nedostatek telefonních linek až po stárnoucí vozový park. Díky enormnímu nasazení a entuziasmu se však dařilo všechny problémy překonávat a získávat stále nové klienty, kteří byli hnacím motorem dalších aktivit“, uvedl Ing. Zdeněk Reibl, MBA., generální ředitel RESPECT, a.s. „Naše cíle jsou neměnné již od počátku - stále se orientujeme na kvalitní poskytované služby, přijímáme osobní odpovědnost za pojistný program našich klientů, neustále inovujeme přístup klienta ke svým informacím díky aplikaci ONLINE.RESPECT, založili jsme vlastní vzdělávací RESPECT Akademii, spolupracujeme týmově a máme smysl pro detail,“ uvedl Ing. Tomáš Urban, zakladatel.

„Postavení pojišťovacího makléře se za dobu dvaceti let změnilo hodně. Být pojišťovacím makléřem je dnes spíše posláním. Je to způsobeno i tím, že klienti se sami vyvíjejí a dnes už nestačí přinést jen finanční benefit ale i dobrou emoci. Dobrý makléř je něco jako dobrý advokát a měl by se stát součástí outsorcovaného korporátního týmu,“ dodal Ing. Zdeněk Reibl, MBA.

DATA & FAKTA

1993 - založení společnosti
1994 - zakládající člen AČPM
1999 - člen UNIBA
2007 - ISO certifikace 9001
2013 - oceněn TOP 5 Makléř roku

260 - odborníků a pojišťovacích specialistů v ČR a SR
38 - tisíc zlikvidovaných pojistných událostí ročně
28 - dní průměrná délka vyřízení pojistné události
41 - obchodních poboček v České a Slovenské republice
Přes 5 mld. Kč - roční objem zprostředkovaného pojistného