Ve dnech 25. až 27. 6. se běžela v pražské Stromovce tradiční O2 Pražská štafeta, ve které měl RESPECT zastoupení v podobě 4 týmů. Běžci se nezalekli ani tropických teplot a svým odhodláním týmy uběhly celkem 80 km. RESPECT týmy běžely pro dobrou věc a svým během dobroběžci podpořili projekt Silou hlasu a dětskou léčebnu Vesnu v Janských Lázních.

Každý tým byl ve složení 4 běžců, z nichž každý běžec musel uběhnout 5 km trať na pražském Výstavišti, přes park Stromovka, dále okolo Šlechtovky a zpět na pražské Výstaviště do cíle k předání „štafety“ dalšímu kolegovi z týmu.

„Jsem rád, že se kolegové účastnili štafety napříč divizemi, v RESPECTu pěstujeme sportovního ducha, a tím se udržujeme v dobré fyzické a psychické kondici. Přišlo nám fandit také hodně kolegů z RESPECTu a opět se ukázalo, že nejenom brokeři ale i naši kolegové ze supportu dokážou táhnout za jeden provaz i v náročných podmínkách, jako byly například letošní vysoké teploty“, uvedl těsně po závodu Ing. Aleš Plášek, ředitel industriálních rizik a Riskmanagementu s celým běžeckým týmem.  

RESPECT svým během podpořil projekt Silou hlasu, kurzy ovládání počítače hlasem pro handicapované. Díky moderním technologiím lektoři v hlasové posilovně pomáhají těžce handicapovaným osobám ovládat svůj hlas natolik, aby mohli přes PC napsat např. email, dopis nebo komunikovat na sociálních sítích, a to v případě když jim po těžkém úraze nebo nehodě zbyde pouze svůj hlas. Hlasoví lektoři tak posouvají osoby s těžkým handicapem na cestě k lepšímu životu.

Druhou organizaci, kterou RESPECT svým během podpořil, byla dětská léčebna VESNA v Janských lázních, kde se dlouhodobě léčí děti s mentálním nebo fyzickým handicapem.