RESPECT, a.s., dlouhodobě podporuje handicapované děti a mladé lidi při sportu, při rozvíjení jejich pohybových aktivit, navazování nových přátelství a integrování do společnosti bez ostychu. V minulých dnech podpořil akci s názvem Emiliáda nadačního fondu EMIL, který podporuje mladé handicapované sportovce. Emiliáda se uskutečnila 21. 6. 2015 v Průhonickém parku v Praze, kde si handicapované děti mohly se zdravými dětmi a dospělými zahrát tzv. slepý fotbal, basketbal na vozíku, handbike a utkat se v dalších sportovních kláních. V rámci doprovodného programu byla pro děti připravena dílnička a vystoupil kouzelník. Cílem této akce bylo připravit pro handicapované děti nehandicapované zážitky a vytvořit tak pohodovou atmosféru. Ambassadorem této akce se stal Jan Kraus.

V těchto dnech také dobrovolníci společnosti RESPECT, a.s., již tradičně připravují akci Kouzelný den s Krakonošem, který se uskuteční již po šesté, a to poslední srpnový víkend. Akce proběhne v dětské léčebně Vesna v Jánských Lázní. Zdravotníci, vychovatelé a dobrovolníci z RESPECTu připravují pro děti s mentálním i fyzickým handicapem celkem 12 disciplín, ve kterých si budou moci zasoutěžit a užít si celý den plný her a doprovodného programu. Všechny úkoly budou postavené tak, aby děti zároveň procvičovaly motoriku a myšlení, a to netradiční formou her. Po celou dobu bude dětem dělat společnost Krakonoš a Anče, kteří je budou povzbuzovat při plnění úkolů a dodávat nejenom dětem, ale i samotným rodičům, pozitivní energii v každodenním boji při překonávání jejich překážek.

V rámci odpoledního programu se uskuteční také tanečky pro děti, malování na obličej s terapeutickým účinkem, děti si vyzkouší zdobení perníčků, k dispozici jim bude jízda vláčkem.

„RESPECT, a.s., se od počátku svého působení snaží podporovat handicapované a znevýhodněné děti, protože vnímáme, že je to potřeba. Máme radost, že můžeme touto formou pomáhat a naši zaměstnanci se aktivně zapojují do prospěšných projektů, což pomáhá i firemní kultuře,“ uvedl Ing. Zdeněk Reibl, MBA, generální ředitel RESPECT, a.s.

Respect > Pomáháme