Ve dnech 13. a 14. 6. se běžela v pražské Stromovce tradiční O2 Pražská štafeta, ve které měl RESPECT zastoupení v podobě 8 týmů. RESPECT týmy běžely pro dobrou věc a svým během běžci podpořili nadaci MammaHelp, nadaci Dejme dětem šanci a nadaci Olgy Havlové – Výbor dobré vůle. Celkem týmy uběhly 160 km, tedy o 60 km více než v loňském roce.

Každý tým byl ve složení 4 běžců, z nichž každý běžec musel uběhnout 5 km trať na pražském Výstavišti, přes park Stromovka, dále okolo Šlechtovky a zpět na pražské Výstaviště do cíle k předání „štafety“ dalšímu kolegovi z týmu. „Jsem rád, že nám vyšlo počasí, skvělá atmosféra a fandění kolegů pro nás bylo v cíli motivační. Týmově jsme se podpořili a při předávkách na štafetě vládla vždy skvělá atmosféra, nejenom, že jsme udělali něco pro své zdraví, ale běželi jsme i pro dobrou věc“, uvedl těsně po závodu Ing. Aleš Plášek, ředitel industriálních rizik s celým běžeckým týmem.  

RESPECT svým během podpořil nadaci MammaHelp, která pomáhá ženám s rakovinou prsu a jejich rodinám při zvládání této těžké životní situace, dále nadaci Dejme dětem šanci podporující děti, které nemohou vyrůstat v normální rodině a to z důvodu, že se o ně rodiče nemohou nebo nechtějí starat a tak žijí v dětských domovech a nadaci Olgy Havlové – Výbor dobré vůle – podporující osoby, kteří pro svůj nepříznivý zdravotní a sociální stav se těžko včleňují do společnosti a nemohou se bez pomoci druhých sami o sebe postarat, nadace se snaží o duchovní rozvoj hodnot, ochranu lidských práv a humanitární projekty.