Radek 

  • Vzdělání: vysokoškolské
  • Záliby: rodina, sport, hory
  • Motto: Jediný limit, který máš, je ten, který si sám vytvoříš.

Radku, ve firmě pracuješ již od roku 2008. Jak probíhal Tvůj pohovor a co Tě přesvědčilo, že jsi se rozhodl pro nástup do RESPECTu?

Na základě doporučení jsem se dostavil na pohovor k tehdejším jednatelům společnosti RESPECT Ostrava s.r.o. Pohovor se nesl v přátelském duchu a na jeho konci mi byla nabídnuta pozice v oddělení likvidace pojistných událostí. Možnost pracovat na pozici likvidátora se mi ihned zalíbila a jelikož jsem měl tehdy 21 let, bylo prakticky ihned rozhodnuto.

Jaká byla Tvoje cesta RESPECTem? Co Tě na práci v pojišťovnictví baví?

Začínal jsem pod vedením Karla Antošíka na pozici asistenta likvidace pojistných událostí, po pár letech nabraných zkušeností se ze mě stal řadový likvidátor. V roce 2013 proběhla změna ve vedení naší pobočky, kdy jsem získal možnost být plně zodpovědný za fungování likvidace v Ostravě. Nynější náplní mojí práce je také dohled nad likvidací jednotlivých poboček po České republice. Na práci mě nejvíce baví její rozmanitost, každý pracovní den je jiný a nikdy nevíte, co Vám ten následující přinese.

Co se Ti na firmě RESPECT líbí / nelíbí?

Ve firmě jsem již 11 let takže vidím, jak se mění a roste ve všech oblastech. Především se přizpůsobuje době a moderním trendům a to považuji za velké plus, o čemž svědčí například i naše úspěchy v anketě Pojišťovací makléř roku a dalších. Samozřejmě oceňuji také množství benefitů, které jsou zaměstnancům nabízeny.

Jaký by měl být a co bys doporučil uchazeči o práci v RESPECTu - na co by se měl připravit?

Uchazeč o práci v RESPECTu by měl být především dobře informovaný o společnosti a pozici, na kterou se uchází. Určitě bych mu doporučil, aby načerpal alespoň základní znalosti z dané oblasti, o kterou má zájem, a na pohovor tak přišel dobře připravený a především s úsměvem, neboť s ním jde všechno líp.

Pokud zrovna nepracuješ, čím si dobíjíš baterky?

Momentálně si baterky do/vybíjím především doma s tříletou Viktorkou a ročním Kubíkem. V případě, že to čas a manželka dovolí, tak se snažím věnovat sportu a to jak aktivní formou, tak pasivní. A jednou za 14 dní si samozřejmě jako správný “ostravský chachar” vyrazím na náš Baníček.