Monika 

  • Vzdělání: vysokoškolské
  • Záliby: rodina, cestování, relax
  • Motto: Každé ráno se těším, co nového mi nový den přinese

Moniko, ve firmě pracuješ již od roku 2013. Jak probíhal Tvůj pohovor a co Tě přesvědčilo, že jsi se rozhodla pro nástup do RESPECTu?

Do společnosti RESPECT jsem nastoupila hned po absolvování vysoké školy. V této době jsem si nebyla jistá, jakému oboru a jaké činnosti se chci věnovat, proto jsem procházela různé pracovní nabídky uveřejněné na internetu. Zaujala mě nabídka pozice „Asistentka generálního ředitele“, proto jsem oslovila první kontakt v inzerátu, který patřil přímo generálnímu řediteli Zdeňku Reiblovi, což jsem v té době ještě netušila. Absolvovala jsem s ním a následně s HR tři kola pohovorů a posléze jsem byla přijata.

Jaká byla Tvoje cesta RESPECTem? Co Tě na práci v pojišťovnictví baví?

Z počátku jsem se věnovala zejména asistentské a administrativní činnosti pro vedení společnosti. Práci asistentky považuji za velmi cennou zkušenost, ať už díky získaným znalostem a dovednostem, tak i díky obecnému přehledu o firmě. Následně jsem se stala manažerem kvality. Ve své nové roli jsem se zaměřovala na systém managementu kvality, podílela se na metodice procesů v rámci správy klienta, kontrolovala jsem dodržování platných vnitřních předpisů i zákonných požadavků, a zpracovávala reporty a podklady pro manažery a vedení společnosti. Po cca 5ti letech ve společnosti mě čekal úplně nový a možná i nejtěžší úkol – mateřská . Po 9 měsících na mateřské už mi ale má práce začala chybět, proto jsem byla velmi ráda, když mi RESPECT nabídl pokračovat v projektech v rámci managementu kvality. Svoji práci považuji za velmi zajímavou a kreativní. Můžu bez nadsázky říct, že můj pracovní den není nikdy stejný.

Co se Ti na firmě RESPECT líbí / nelíbí?

Na mé práci se mi nejvíce líbí různorodost. Díky přebírání nových agend jsem se zapojila do projektů a dílčích aktivit napříč celou společností, což mi umožnilo poznat nové věci a práci ostatních mých kolegů v jednotlivých odděleních. Zároveň oceňuji individuální přístup v poskytnutí flexibilního pracovního úvazku při rodičovské dovolené. Mohu se tak nadále osobně i profesně rozvíjet a přitom zůstat i aktivní mámou pro svoji dceru.

Jaký by měl být a co bys doporučila uchazeči o práci v RESPECTu - na co by se měl připravit?

Záleží samozřejmě na pozici, ale většinou platí, že by měl být flexibilní, spolehlivý a zároveň se zajímat o rozvoj daného oddělení a sám se na tom také podílet. V naší společnosti je pečlivě nastaven zaškolovací a vzdělávací systém. Není tedy potřeba se obávat toho, že se uchazeč nikdy pojišťovnictví nevěnoval. Vše se dá naučit.

Pokud zrovna nepracuješ, čím si dobíjíš baterky?

Když zrovna nepracuji, tak se v současné době nejvíce věnuji mé dvouleté dceři. Když mi čas dovolí, relaxuji, navštěvuji wellness centra a sportuji. Ráda poznávám nová místa jak v ČR, tak i v rámci zahraničních dovolených.