Letos proběhl šestý ročník Kouzelného dne s Krakonošem v režii dětské léčebny VESNA v Janských Lázních a dobrovolníků z RESPECT, a.s. Celkem ve 12 disciplínách soutěžilo na 240 dětí s mentálním či fyzickým handicapem. Akci, která se uskutečnila 30. srpna, navštívil mj. Krakonoš, Horská služba či představitelé KRNAPu a klaun Kryšpín.

Zdravotníci, vychovatelé a dobrovolníci připravili pro děti s mentálním i fyzickým handicapem celkem 12 disciplín, ve kterých si mohli zasoutěžit a užít si dopoledne plné her. V doprovodném programu si mohly děti zatancovat, svézt se vláčkem nebo zdobit perníčky. Všechny úkoly byly postavené tak, aby děti zároveň procvičovali motoriku a myšlení, a to netradiční formou her. Po celou dobu byl dětem k dispozici Krakonoš, klaun Kryšpín a dobrovolníci ze společnosti RESPECT, kteří soutěžící povzbuzovali při plnění úkolů a dodávali nejenom dětem, ale i samotným rodičům, pozitivní energii.

V rámci dopoledního programu proběhlo malování na obličej s terapeutickým účinkem. Na ochutnávku se podávalo staročeské kyselo, hubník a koláče a trdelníky, které upekly zaměstnankyně RESPECTu.