Ve dnech 28. - 31. října 2009 se v Praze uskutečnila mezinárodní konference makléřských společností sdružených v asociaci UNiBA.

Celosvětová síť UNiBA, která patří k největším globálním sítím svého druhu, je tvořena nezávislými makléřskými společnostmi z více než 110 zemí pěti kontinentů. Této konference se jako významný představitel z řad českých a slovenských brokerských společností zúčastnila i společnost RESPECT, která je výhradním zástupcem UNiBA pro Českou a Slovenskou republiku a současně patří mezi její zakládající členy.

UNiBA pořádá každoročně v podobě mezinárodních konferencí odborná i společenská setkání svých členů v jejich mateřských zemích a jako místo letošního podzimního setkání byla vybrána Praha.

V rámci programu seznámil předseda představenstva společnosti RESPECT, a.s. Ing. Zdeněk Reibl jako reprezentant spolupracujícího partnera UNiBA v ČR a SR účastníky s aktuální situací na českém pojistném trhu. Součástí programu byla rovněž prezentace staronového pojistitele Chartis, který působil donedávna na pojistných trzích pod názvem AIG a jehož novou strategii představil nově zvolený generální ředitel pro Českou republiku Paride Della Rosa. Nechyběla ani velmi zajímavá panelová diskuze na téma „poplatky nebo zprostředkovatelská provize: dopad odměňování brokerů na úroveň kvality poskytovaného servisu“.

Účastníci také mohli obdivovat krásná historická místa Prahy jako např. Muzeum hudby, Kaiserštejnský palác nebo restauraci Nebozízek, kde se konala společná setkání během konference.