Jsme česká firma se silným zahraničním zázemím, běžně zajišťujeme pojistné krytí a související rizikové analýzy pro mezinárodní projekty, to vše ve spolupráci s našimi partnery po celém světě. Osobní kontakty, vášeň pro obchod a pojištění nás spojují a zaručují osobní nasazení ve prospěch klienta,“ říká Tomáš Micka, broker manager divize International společnosti RESPECT a zástupce International Desk Management ve správní radě celosvětové makléřské sítě UNiBA v ČR.

Divize International je klientům schopna zajistit stoprocentní pojistně-technické služby lokálně etablovanými partnery po celém světě a mezinárodní projekty vede jak v Evropě, tak například i v Asii, USA nebo Jihoafrické republice.

V rámci stávající spolupráce se zahraničními partnery jsou dále rozvíjeny administrativní platformy pro usnadnění a flexibilitu spolupráce, např. při správě pojištění a řešení škodních událostí. Vzhledem k rozmanitostem jednotlivých pojistných trhů se klade hlavní důraz na kvalitu komunikace a předávaných informací.

Minulý rok jsme zaznamenali nárůst mezinárodních pojistných programů českých firem, ať už s podílem cizího kapitálu, nebo ryze českých společností. V drtivé většině se jednalo o výrobní společnosti, které rozšiřovaly své aktivity. Pro rok 2015 připravujeme realizaci klíčových pojistných programů, kterým předcházely intenzivní přípravy a nové produktové linie,“ uvedl Tomáš Micka, broker manager z divize International Desk Management.